Obecnie większość z nas spędza bardzo dużo czasu przy komputerze. W momencie, gdy dużo czasu spędzamy przy biurku, bardzo obciążamy swój kręgosłup. Jeżeli regularnie przesiadujemy po kilka godzin w pozycji siedzącej, w perspektywie czasu może to skutkować powstaniem problemów z postawą. Bardzo ważne, aby się przed tym zabezpieczyć.

Dobra postawa to zdrowy kręgosłup

Podstawową zasadą dla każdej osoby spędzającej dużo czasu przy biurku powinno być dbanie o odpowiednią postawę ciała. W przypadku zwykłych stałych biurek może być to dość problematyczne. Najlepszym rozwiązaniem dla naszego kręgosłupa będzie zakupienie biurka elektrycznego umożliwiającego regulowanie wysokości.
Wysokość biurka powinna być dobrana do naszego wzrostu. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać optymalną pozycję podczas spędzania czasu przy biurku. Zarówno za małe biurko, jak i za duże będzie prowadziło do niekorzystnego ułożenia naszych stawów.
Następstwem złej wysokości biurka są bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i szyjnym. W dłuższej perspektywie czasu prowadzi to do przykurczu mięśni, co będzie objawiało się wadami postawy .
Aby uchronić się przed późniejszymi kosztami rehabilitacji, warto podjąć się inwestycji w biurko umożliwiające podnoszenie oraz obniżanie w zależności od wzrostu użytkownika.

Pamiętaj o ruchu

Poza zadbaniem o optymalne ułożenie ciała i właściwe biurko musimy pamiętać o ruchu. Warto podczas kilkugodzinnych sesji przy biurku robić sobie regularnie przerwy na wykonanie kilku podstawowych ćwiczeń rozciągających oraz rozluźniających nasze ciało.
Dzięki ruchowi nie tylko wpłyniemy korzystnie na nasz kręgosłup, ale również wprowadzimy więcej tlenu do naszych komórek, co pozytywnie wpłynie na efektywność. Gdy już decydujemy się na ruch, warto przyłożyć dużą wagę do mobilizacji kręgosłupa. Świetnie w tym celu sprawdzi się joga. Warto poznać podstawowe pozycje i praktykować je co godzinę.
Jeżeli nie jesteśmy fanami jogi, wykonajmy kilka ćwiczeń znanych nam z rozgrzewek, które mieliśmy na wf-ie. Świetnie sprawdzą się skłony oraz krążenie biodrami.
Biurko z regulacją wysokości oraz regularne ćwiczenia zapewnią nam zdrowy kręgosłup. Zdecydowanie warto zadbać o to już teraz.

Autor

  • Doświadczony doradca biznesowy. Twierdzi, że lubi spotykać się z ludźmi, by wymieniać się doświadczeniem. Fan piłki nożnej i muzyki jazzowej.

2 komentarze do „Wybierz zdrowie – biurka elektryczne na wymiar. Pokój gracza – najważniejsze zdrowe biurko.

  1. Kupno dobrego biurka jest nie łatwą sprawą zwłaszcza jeśli chodzi o możliwość regulacji w połączeniu z ceną i jakością wykonania….

  2. Uważam, że efektywnie pracować można tylko przy dobrze dobranym biurku, wtedy nie mamy żadnych problemów z bólem pleców. Regulowane wysokości biurka jest świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla ludzi wysokich.

Możliwość komentowania została wyłączona.