Powszechnie sporo mówi się o inwestowaniu. Jednak głównie mowa o inwestowanych środkach pieniężnych czy materialnych. A co z inwestowaniem w samego siebie? To właśnie ono jest najbardziej kluczową kwestią. Niestety bardzo często pomijaną w wielu poradnikach o tym jak żyć lepiej i jak się wzbogacać. Sprawdź dlaczego warto zmienić podejście w tej kwestii i sprawić, że będziesz w siebie inwestować.

Dlaczego warto w siebie inwestować?

Moment, w którym się obecnie znajdujesz jest niczym innym niż wypadkową Twoich wcześniejszych działań i decyzji. Jeśli jesteś w pełni zadowolony ze swojego życia, oznacza to, że wiesz jakie decyzje są dla Ciebie dobre i konsekwentnie się realizujesz na wielu płaszczyznach. Jeśli jednak nie do końca Ci odpowiada obecne miejsce, zastanów się gdzie chciałbyś być za kilka lat. I pamiętaj, że decyzje, które podejmiesz sprawią, że po ich upływie możesz się tam znaleźć. Inwestowanie w siebie jest najlepszym sposobem do poprawienia jakości życia. Jeśli jakiś jego element nie satysfakcjonuje Cię w pełni – nie zwlekaj, podejmij odpowiednie działania . Oczywiście inwestowanie w siebie może przybierać różne formy i jest zależne od kwestii finansowych i indywidualnych możliwości. Musisz to uwzględnić przy procesie planowania.

Sposoby na samorozwój

Nauka języków – znajomość angielskiego już nikogo nie zaskakuje. W obecnych czasach to raczej konieczność niż wyjątkowa umiejętność wyróżniająca Cię na tle innych. Warto uczyć się języków żeby zwiększyć swoją atrakcyjność względem pracodawcy. To z pewnością pomoże się wyróżnić.

Rozwój umiejętności – jeśli nie jesteś zadowolony z obecnej sytuacji zawodowej, doszkalaj się! Możesz iść na studia o odpowiednim profilu, skorzystać z kursu stacjonarnego (nie wszystkie kursy można skończyć online, tak jak np. kursy fryzjerskie) czy uczyć się na szkoleniach i webinarach. Dobierz sposób edukacji w zależności od obszaru, który Cię interesuje – nie zawsze studia będą jedynym koniecznym wyjściem. Przyda się również wiedza praktyczna.

Zdrowie – dobre samopoczucie jest podstawą wszystkich Twoich działań. Nie bez powodu wielu mentorów radzi regularną aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę. Jeśli twój organizm będzie zdrowy i pełen sił, łatwiej będzie Ci sprostać kolejnym przeszkodom. Zbyt duża waga ciała prowadzi do wielu dolegliwości i długotrwałych problemów zdrowotnych. Odżywianie stanowi podstawę samopoczucia. Zadbaj o to, a będziesz miał siłę by każdego dnia walczyć o lepszą wersję siebie.

Inwestycja w doświadczenia, a nie przedmioty materialne – pieniądze wydane na dobre doczesne, które szybko idą w zapomnienie, nie dadzą Ci takiej satysfakcji jak wydanie ich na coś co rozwinie Twoją osobowość i czegoś nauczy. Podróże, dzięki którym poznasz obcą kulturę czy samodoskonalenie się pod kątem kulturalnych jest dużo trwalszym elementem budującym Twoją samoświadomość niż kupienie kolejnej pary butów.

Autor

  • Doświadczony doradca biznesowy. Twierdzi, że lubi spotykać się z ludźmi, by wymieniać się doświadczeniem. Fan piłki nożnej i muzyki jazzowej.

2 komentarze do „Najlepsza inwestycja? Ty sam!

  1. Jeżeli się zapuścimy to tylko z lenistwa, a potem są problemy nie tylko w pracy gorzej się czujemy ale także w życiu rodzinnym. Nikt z nas nie chce mieć partnera czy pracownika, który jest mało atrakcyjny.

  2. Dbanie o siebie nie jest żadnym inwestowaniem, każdy powinien być zadbany i atrakcyjny, a nie zapuszczony i odpychający.

Możliwość komentowania została wyłączona.