Nowoczesna gospodarka wypracowuje szeroką ofertę usług bankowych skierowanych do przedsiębiorców i umożliwiającą im operowanie zasobami, rozwój firmy i rozwój technologii. Przedsiębiorca nie musi korzystać z własnych funduszy, co więcej, jest to niewskazane z punktu widzenia zarządzania organizacją. A jednym z mierników dobrze zarządzanej firmy jest efektywne wykorzystywanie zewnętrznego finansowania.

Bankowy kredyt dla firm 

Wszystkie banki w Polsce kierują swoją ofertę do przedsiębiorcy, chociaż nie wszystkie oferują pełen zakres usług bankowych. Przedsiębiorca ma do dyspozycji szereg różnorodnych form finansowania, m.in

  • pożyczki gotówkowe
  • karty kredytowe
  • kredyty hipoteczne
  • kredyty samochodowe
  • kredyty inwestycyjne
  • kredyt obrotowy

Kredyt dla firm to produkt bankowy skierowany do każdego odbiorcy biznesowego, chociaż pewne ograniczenia tworzy forma prawna przedsiębiorstwa zmieniająca warunki kredytu. Inne warunki otrzyma osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, a inaczej będą one wyglądały w przypadku spółki osobowej czy cywilnej. Jeszcze inne warunki otrzyma rolnik. Jednak każdy z tych kredytów łączy jedno – zdolność kredytowa przedsiębiorstwa.

Rodzaje kredytów dla firm

Biznesowy klient banku może oczekiwać kilku różnych produktów w ofercie banku i dostosować je do indywidualnych potrzeb organizacji . Przedsiębiorcy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem mogą liczyć na kredyt na start. Firmy, które funkcjonują bardzo stabilnie mogą liczyć na kredyty inwestycyjne ważne z punktu widzenia rozwoju firmy i opanowywania nowych kierunków biznesu. Kredyt hipoteczny to długoterminowy wieloletni projekt związany z nieruchomością. Firmy, popadające w chwilowe zadłużenie czy brak płynności powstałe na skutek pojawiającego się zadłużenia mogą skorzystać z kredytów konsolidacyjnych. Dla przedsiębiorców korzystających ze środków europejskich przygotowany jest kredyt pomostowy, wspomagający finansowanie wymaganego zaangażowania środków firmy. Pożyczka gotówkowa to prosty sposób finansowania firmy bez ścisłego określenia celu wydatku. Przedsiębiorcy cenią sobie wysoko kredyt obrotowy zależny od miesięcznego dochodu.

Autor

  • Doświadczony doradca biznesowy. Twierdzi, że lubi spotykać się z ludźmi, by wymieniać się doświadczeniem. Fan piłki nożnej i muzyki jazzowej.

2 komentarze do „Bankowy kredyt dla firm

  1. Żeby móc spłacać kredyty jako firma i nie splajtować, najlepiej brać tylko samochody w leasing nic poza tym.

  2. Spłacam właśnie kredyt gotówkowy wzięty na formę. Jest to najlepsza forma kredytu dla firm, nie trzeba podawać celu brania kredytu.

Możliwość komentowania została wyłączona.