trwałość makijażu na wiosnę

Jak przedłużyć trwałość makijażu?

Jeżeli wybieramy się na całonocną zabawę, to najczęściej zależy nam na nienagannym wyglądzie. A ten może zrujnować nietrwały makijaż. Dlatego podpowiadamy, jak znacznie przedłużyć trwałość makijażu!

Sposobów na to, jak przedłużyć trwałość makijażu jest naprawdę wiele. Wcale nie musimy się długo starać, żeby stworzyć make – up, któremu nie będzie straszna całonocna impreza i szalone tańce. Każda z nas bez problemu wykona trwały makijaż, wystarczy tylko poznać kilka trików, które ułatwią nam owe zadanie. Dlatego przedstawiamy najskuteczniejsze!

Sprawdzone triki na to, jak przedłużyć trwałość makijażu

idealny wyglądNa to, jak długo wytrzyma nasz makijaż ma wpływ już sama pielęgnacja. Dlatego przygotowania naszej cery do całonocnej imprezy powinnyśmy zacząć od nałożenia na nią nawilżającego kremu. Jednak od razu po jego nałożeniu nie sięgamy po kosmetyki kolorowe. Musimy dać mu chwilę, żeby się dobrze wchłonął. To pierwszy krok do sukcesu! Dlatego dobrze poczekać na przykład pół godziny, zanim zaczniemy aplikować bazę pod podkład.

Przed kremem nawilżającym musimy jednak wykonać jeszcze jedną czynność – dokładny peeling. Nie musimy go jednak robić tego samego dnia i nawet lepiej wyjdziemy na tym, że wykonamy go na przykład poprzedniego wieczoru. Wówczas nasza cera będzie miała czas na to, żeby się uspokoić, a wszystkie zaczerwienienia stają się niewidoczne.

Produkty, które przedłużają trwałość makijażu

zdrowa cera wiosną Już wcześniej wspominaliśmy o bazie, a teraz wrócimy do tego tematu. Jeżeli planujemy całonocną zabawę, zawsze powinniśmy pamiętać o tym, żeby nałożyć bazę na swoją twarz. A nawet nie tylko na twarz – ten produkt pomoże nam również w przedłużeniu trwałości pomadki i cieni. Musimy jednak wiedzieć, że każda z tych partii twarzy wymaga użycia dedykowanej do niej bazy.

Makijaż powinniśmy wykończyć fixerem. Najlepsze działanie przedłużające mają formuły przypominające lakier do włosów. Przy ich używaniu musimy jednak pamiętać, żeby spryskać twarz z określonej odległości. Niezastosowanie się do tego zalecenia może spowodować, że będziemy wyglądały, jakbyśmy miały na twarzy zdecydowanie więcej makijażu, niż mamy w rzeczywistości. Może to również sprawić, że nasza twarz będzie sprawiała wrażenie “zlepionej”. A tego przecież chciałybyśmy uniknąć!

About the author

elefont

View all posts

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *