Moda

Test misy z wodą – czyli jak znaleźć trampki, które do ciebie pasują

Zbyt wiele kobiet w dzisiejszym czasie kupuje buty kierując się ich wyglądem, a nie komfortem! Ale wiele kobiet nawet nie wie, czy mają normalne stopy, płaski łuk czy wysokie łuki. Jeśli chcesz kupić trampki, które będą dla ciebie wygodne, jest to prosty test, który pomoże Ci ustalić, jakie buty należy kupić. Będziesz do niego potrzebować kawałka kartonu i miseczki z wodą. Możesz też użyć farby, jeśli masz ochotę. Wystarczy zanurzyć podeszwę swojej nagiej stopy w wodzie, i nastąpić na karton, tak, byś widziała wyraźny odcisk swojej stopy. Ja osobiście lubię wodę, bo śmiesznie jest się pochlapać!

trampkiJeśli widzisz klasyczny „ślad w piasku” z zauważalnym wgłębieniem do wewnątrz, ale niezbyt głęboki, oznacza to, że masz normalne stopy. Jeśli widzisz pełny, jednoczęściowy kształt stopy, i nie ma linii od palca u nogi do pięty, oznacza to, że masz płaskie stopy. I najrzadszy przypadek jest, jeśli ślad jest bardziej cofnięty wewnątrz, przypomina półksiężyc, może nawet być luka między palcem i obcasami – oznacza to, że masz wysoki łuk stopy. Od tego zależy, jakie buty czy trampki warto kupować.

Jeśli masz normalne stopy, możesz cieszyć się większością butów, ale jeśli potrzebujesz jakiejś uwagi ortopedycznej, skontaktuj się z lekarzem. Możesz rozważyć buty o zwiększonej stabilności, które dobrze przenoszą ciężar na wewnętrzną krawędź stopy. W przypadku płaskich stóp wybierz bardziej ortopedyczne trampki jak słynne doktory martensy, które są sztywne, zorientowane na kontrolę swoich nóg. Ich zadaniem jest spowolnienie lub ograniczenia ruchliwości stopy i kostki. A jeśli masz wysokie stopy, rozważyć pogrubione podeszwy lub specjalne wkładki ortopedyczne, z zmuszające sztywne, nieruchome stopy do ruchu.

Pamiętaj, nie jest to po to byś miała wstydzić się – jeśli masz płaskie lub wysoko podbite stopy, możesz normalnie funkcjonować, chociaż jeśli nie będziesz wybierać butów mądrze możesz cierpieć z powodu dyskomfortu. W wielu krajach uważało się, że żołnierze z płaskimi stołami nie potrafią dobrze radzić, ale to okazało się mitem. Tak, platfus nie przeszkadza w marszu!

Dodaj komentarz