Moda

Moje rozważania na temat szkockiej kraty!

Witam, kochani! Lubię szkocką kratę, choć nie jestem celtyckim wojownikiem. Osobiście uważam, że ta szkocka krata, przez anglosasów nazywana plaid, jest niedoceniana w branży mody. Owszem, może nie jest najbardziej eleganckim wzorem, ale jest praktyczna i pasuje do praktycznie wszystkich ciuchów w twojej szafie. Możesz nosić kraciastą odzież przez cały rok i na każdą okazję.

Możesz dopasować kraciastą koszulę do zwykłych, prostych dżinsów, spódnicy lub sukienek, aby móc cieszyć się tym charakterystycznym wzorem. To świetny sposób, aby móc wyrazić siebie. Możesz w ten sposób stworzyć wizerunek hipsterki, fanki grunge lub takiej retro hipisowskiej dziewczyny – ale możesz też nosić kraciastą koszulę do biura, i jeśli dobrze się prezentujesz w takich wzorach. Jeśli jest zapinana na guzik i ma ładny kołnierzyk, możesz nosić je jako styl business casual.

Kolejnym ładnym pomysłem są szaliki, szarfy, apaszki i chusty w ten charakterystyczny kraciasty wzór. Chyba każdy miał wełniany szalik w szkocką kratę, i każdy uważał, że „gryzł”. Dlatego polecam szaliki z kaszmiru albo wełny merino. Główną zaletą szali w kratę jest to, że są bardzo żywe i zwracają uwagę. Jeśli dopasujesz je do ładnego, ciemnego swetra i ciepłego płaszcza zimowego, sprawi to, szalik będzie dobrą ozdobą. Podobnie, apaszki są niedrogie i można je nosić codziennie, w różnych kolorach i krojach.

Chociaż spódnice są często w kratę, to jednak kraciaste spodnie są znacznie rzadsze i bardziej ekstrawaganckie. Z pewnością będą śmiałe i będą zwracać uwagę. Są kwintesencją mody, która doda to „coś” do aktualnej szafy.

A jeśli chcesz zmaksymalizować kratę, rozważ kraciastą odzież wierzchnią. Doda odrobinę stylu i koloru do stroju na jesień i zimę. Płaszcz burberry w ciemnoczerwono-kremową kratę sprawi, że poczujesz się ciepło, podkreślisz swoją sylwetkę i będziesz wyglądać uroczo. Nie bój się dużych obszarów jednego wzoru, które mogą zdominować twoją kreację – możesz wygodnie to rozłożyć przy pomocy torebki czy szalika.

Pamiętaj, szkocka krata jest doskonałością. W zależności od stylizacji może być elegancka, wytrzymała, bardzo profesjonalna lub po prostu ładna. Jeśli dobrze pasuje do innych elementów, możesz w pełni wykorzystać jej wszechstronność.

Dodaj komentarz