Moda

Czy makijaż wpływa źle na cerę?

Makijaż wpływa na podkreślenie kobiecości, ma znaczenie strategiczne i pomaga dobrze dopełnić kreacje.

Wiele jest w nas świadomości że nasza cera nie jest tak doskonała jak planujemy. Często jest sucha i aby była doskonała walczymy o nią makijażem. Jednak nie tędy droga, najlepsze rozwiązania to zaklęta moc w kosmetykach pielęgnacyjnych. Skóra musi być dobrze nawilżona jednak nie przetłuszczona, ponieważ to przechodzenie ze skóry suchej która jest skora to mikro urazów w skórę przetłuszczoną chętną do występowania różnych przebarwień lub rożnych chorób skórnych. Aby unikać tego trzeba umiejętnie stosować kosmetyki i produkty do pielęgnacji, inaczej gdy za bardzo lub za często zastosujemy któryś z elementów źle się to na nas odbije.

Aby było dobrze.

Skupienie na składach jest bardzo potrzebnym czynnikiem aby nic nie mogło nas zaskoczyć. Dlatego warto nauczyć się co częstych składników i tych dobrych i tych złych. Ponieważ te drugie niestety częściej pojawiają się w produktach ze względu na cenę. Ale co zabawne nawet w tych drogich potrafią znaleźć się te szkodliwe substancje. A i na odwrót bywa. Dlatego tej najbardziej szkodliwe lub ten najbardziej przydatne warto znać aby wiedzieć które kosmetyki są ok. Ale też niektóre marki w większości są znane z jakości jednak znajomość tego nie jest złym rozwiązaniem.

Kocham naturalne kosmetyki.

Nie ma to jak naturalność, eko kosmetyki i kolorówka pochodząca z naturalnych barwników. Od kiedy używam właśnie takich lekkich  ale bardzo przyjemnych stylizacji. Sama zapatruje się w to ponieważ nie zapycha i nie powoduje dalszych nieprzyjemnych skutków. By jednak mieć pewność że nasza kreacja się sprawdzi warto wcześniej zamówić testery by sprawdzić jakie odcienie do nas przemawiają. Dlatego pielęgnacja jest czynnikiem ważnym i powinnością jest jej przestrzegać.

Dodaj komentarz